Σάββατο 13 Απριλίου 2013

ΚΟΡΟΙΒΟΣ - ΛΑΥΡΙΟ 72-67

Σε έναν αγώνα χωρίς ιδιαίτερο ενδιαφέρον για το Λαύριο, η ομάδα μας ηττήθηκε από τον Κόροιβο με σκορ 72-67.

Οι φιλοξενούμενοι έδειξαν δυνατοί στην αρχή και πήραν προβάδισμα 11 πόντων (9-20) στο πρώτο δεκάλεπτο με τον Κόροιβο να καταφέρνει να μειώσει την διαφορά στους 8 λίγο πριν την λήξη του πρώτου δεκαλέπτου. Το Λαύριο με τον Κακιούζη στους 15 πόντους και τους Τσίρο - Λυμπερόπουλο να σταματούν στους 12 πόντους κατάφερε να διατηρήσει το σκορ στο +6 και αργότερα στο +5. Στην τελευταία περίοδο όμως, ο Κόροιβος έκανε την επίθεση του και κατάφερε να ανατρέψει το εις βάρος του αποτέλεσμα με πρώτους σκόρερ τους Τόμιτς, Τσόσιτς και Νοέα οι οποίοι έβαλαν 18, 15 και 12 πόντους αντίστοιχα.

ΚΟΡΟΙΒΟΣ-ΛΑΥΡΙΟ 72-67