Σάββατο 11 Ιανουαρίου 2014

Λαύριο - Καβάλα 70-74

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν καλύτερα στο ματς παίρνοντας ένα μικρό προβάδισμα, όμως οι παίκτες του Λαυρίου δεν άφησαν το σκορ να ξεφύγει. Παίζοντας καλές άμυνες ισορρόπησαν το ματς, ρίχνοντας την διαφορά στο μισό καλάθι.

Στην επανάληψη το σκορ δεν άλλαξε, με τις δυο ομάδες να είναι διαβασμένες, περιορίζοντας τα επιθετικά ατού του αντιπάλου. Με τον αγώνα στην περισσότερη διάρκεια του να είναι ντέρμπι, όλα θα κρίνονταν στο 4ο και τελευταίο δεκάλεπτο.

Η Καβάλα ήταν αυτή που προηγούνταν, με το Λαύριο όμως σε απόσταση βολής(70-72) και την μπάλα στην κατοχή του. Από εκεί και πέρα τον λόγο πήραν τα λάθος σφυρίγματα και τα συνεχής διαιτητικά λάθη, που χτυπούν κάθε αγωνιστική την Α2. Ο Σάκης σουτάρει για τρεις, με τον Δαρλαμήτσο να δίνει φάουλ και τον Τσώνο να δίνει βήματα, αυτό έφερε τις διαμαρτυρίες από την πλευρά του Λαυρίου, καταλήγοντας σε τεχνική ποινή. Με τον πίνακα του σκορ να γράφει το τελικό 70-74.

ΛΑΥΡΙΟ - ΚΑΒΑΛΑ 70-74

Διαιτητές: Τσώνος Μ-Δαρλαμήτσος-Μάλαμας.

Τα δεκάλεπτα: 15-18, 35-36, 48-49, 70-72.

ΛΑΥΡΙΟ (Σερέλης): Κακιούζης 19, Μουμπάρακ, Τσίρος 3 (1), Μανούσος 9, Σακελλαρίου 3 (1), Γιαννακόπουλος 14 (1), Περράκης 7 (1), Βανδώρος, Ψωμαδέρης 6 (2), Χατζόπουλος

ΚΑΒΑΛΑ (Τζήμας): Κρστέβσκι 11, Μαρμαρινός 2, Τότσιος 14 (2) Καλαμπάκας 9 (1), Κατσαρές 2, Καραποστόλου 15 (2), Αγγελακόπουλος 6, Καραθανάσης, Βελισσαρίου, Καλαϊτζίδης 15 (5/7 τρ.).

Facebook Page:--- > Basket Lavrio Fan < ---