Σάββατο 1 Φεβρουαρίου 2014

ΛΑΥΡΙΟ - ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ 79-74

Το 2 στα 2 έκανε το Λαύριο απέναντι στον Αρκαδικό με σκορ 79-74.

Ο αγώνας ξεκίνησε με τις 2 ομάδες να πηγαίνουν χέρι-χέρι στο σκορ, με τους φιλοξενούμενους να έχουν το πάνω χέρι με μια μικρή διαφορά 4-6 πόντους. Οι Λαυριώτες έκαναν την αντεπίθεση τους και με ένα σερί 13-4 κατάφεραν να πάρουν προβάδισμα μέχρι και 11 πόντων (39-28) λίγα λεπτά πριν το ημίχρονο.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι διατήρησαν το σκορ, με τους παίκτες του Αρκαδικού να προσπαθούν να ισοφαρίσουν το ματς. Στην 4η και τελευταία περίοδο, η διαφορά των δύο ομάδων έπεσε μέχρι και στους 4 πόντους με 7 λεπτά να απομένουν (65-61), όμως με εύστοχο τρίποντο του Γιαννακόπουλου, 3' 30" πριν την λήξη, η ομάδα του Λαυρίου προηγήθηκε ξανά με 10 (71-61). Από εκεί και πέρα, ο εναπομείναντας χρόνος ήταν διαδικαστικός, με τους παίκτες και τον κόσμο του Λαυρίου να πανηγυρίζουν την 3 συνεχόμενη νίκη της ομάδας μας !!!

Ο Χρήστος Σερέλης είχε σε εξαιρετική ημέρα τους Περράκη - Γιαννακόπουλο, με 17 και 15 πόντους αντίστοιχα, με τον τελευταίο μάλιστα να μαζεύει 9 ριμπάουντ και να μοιράζει 8 ασίστ. Επίσης καλή εμφάνιση πραγματοποίησαν οι Τσίρος και Σακελλαρίου, με τον Παναγιώτη να μοιράζει 5 ασίστ και τον Βαγγέλη να σκοράρει 10 πόντους (2/2 διπ. - 2/3 τρ.). Ο έμπειρος Γιάννης Κακιούζης ήταν ο πρώτος σκόρερ του Λαυρίου με 7/9 δίποντα και 4/6 βολές σταμάτησε στους 18 πόντους.

Διαιτητές: Κατραχούρας-Κοτσίμπος-Μάλαμας

Τα δεκάλεπτα: 20-24, 39-32, 58-56, 79-74

ΛΑΥΡΙΟ (Σερέλης): Κακιούζης 18(tendex 0.697), Μουμπάρακ 4 (1), Τσίρος 3 (1), Μανούσος 4, Σακελλαρίου 10 (2), Γιαννακόπουλος 15 (3 τρ., tendex 0.619), Περράκης 17 (1 τρ., tendex 0.823), Βανδώρος, Ψωμαδέρης 6 (2), Χατζόπουλος 2.

ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ (Καστρίτης): Καραμαλέγκος 3 (1), Πίνης, Μαγιτόμπε, Κοψαύτης 14 (1), Προδρόμου 8, Πόπαντιτς 25 (2), Σάκοτα, Γκόβας 8 (2), Γιαννουλάκος 14, Πάνου 2.

Facebook Page:--- > Basket Lavrio Fan < ---